הפונקציה UNIQUE באקסל

נגן וידאו
שתפו עם חברים שעמוד זה יכול לסייע להם
Facebook
Twitter
LinkedIn
 • הפונקציה UNIQUE

  הסבר

  הפונקציה UNIQUE באקסל  מחזירה רשימה של ערכים ייחודיים ברשימה או בטווח. הערכים יכולים להיות טקסט, מספרים, תאריכים, זמנים וכו '.
  כלומר, היא סורקת את הטווח שנסמן ויוצרת במקום החדש, מערך דינמי של ערכים ייחודיים, (פעם אחת כל מופע המופיע הרשימה, בדומה לביטול כפילויות, אבל דינמי), כלומר אם הרשימה מתעדכנת, גם הפונקציה תעדכן עצמה.

  הפונקציה זמינה באופיס 365  והחל מגרסת 2019

  תחביר

  ‎=UNIQUE(array,[by_col],[occurs_once])‎

  ארגומנטים נדרשים

  array הטווח או המערך שממנו יש להחזיר ערכים ייחודיים

  ארגומנטים אופציונליים

  [by_col] ערך לוגי המציין כיצד להשוות; לפי שורה = FALSE או מושמט; לפי עמודה = TRUE

  [occurs_once] ערך לוגי: החזר רק ערכים ייחודיים שמופיעים פעם אחת = TRUE; כלול את כל הערכים הייחודיים = FALSE או מושמט

  דוגמה

  הערות*

  • ניתן להתייחס למערך כשורת ערכים, עמודת ערכים או שילוב של שורות ועמודות של ערכים. בדוגמה שלעיל, המערך של נוסחת UNIQUE הוא הטווח D2:D11.
  • הפונקציה UNIQUE תחזיר מערך, אשר יזלוג אם מדובר בתוצאה הסופית של נוסחה. פירוש הדבר ש- Excel ייצור באופן דינאמי את טווח המערך בגודל המתאים בעת הקשה על ENTER. אם הנתונים התומכים נמצאים בטבלת Excel, גודל המערך ישתנה באופן אוטומטי בעת הוספה או הסרה של נתונים מטווח המערך אם אתה משתמש בהפניות מובנות. לקבלת פרטים נוספים, עיין במאמר זה בנושא אופן הפעולה של מערכים זולגים.
  • Excel כולל תמיכה מוגבלת עבור מערכים דינאמיים בין חוברות עבודה, ותרחיש זה נתמך רק כאשר שתי חוברות העבודה פתוחות. אם תסגור את חוברת העבודה המהווה מקור, כל נוסחאות המערך הדינמי המקושרות יחזירו שגיאת ‎#REF!‎ כאשר יעברו רענון.

  *כפי שמופיעות באתר התמיכה לאופיס של מיקרוסופט   

להצעת מחיר לעסקים
וארגונים בלבד צרו קשר
03-6998844